ALOES I ZDROWIE cz I

ZASTOSOWANIE ALOESU - URODA

Spośród różnych roślin największe zastosowanie w kosmetyce jak się wydaje będzie miał aloes. Roślina ma działanie nie tylko ściągające czy nawilżające, ale także będzie wpływać na to, że opóźnione będą procesy starzenia się skóry. Kosmetyki z aloesem pojawiają się na sklepowych półkach masowo i nie będzie żadnego problemu z ich odnalezieniem, są przeznaczane do każdego rodzaju cery. Po takie produkty sięgnąć mogą spokojnie osoby młode jak i też kobiety już w dojrzałym wieku. Aloes jest nie tylko składnikiem kremów. Pojawia się w szamponach, odżywkach do włosów.

Charakteryzuje się również właściwościami bakteriobójczymi, które pozwalają go wprowadzić do dezodorantów. Pot często jest nieprzyjemny, ma brzydki zapach i dlatego aloes może odpowiadać za eliminowanie tego zapachu, usuwać będzie wszelkie pojawiające się w nim bakterie. Aloes to składnik balsamów i pomadek do ust, szczególnie takich, które ma się stosować w okresie zimowym. Dzięki temu nie będzie trzeba się martwić o problem popękanych ust i brzydkiej skóry na wargach. Kosmetyki z aloesem zmiękczają naskórek i przyspieszają gojenie się ran.

ZASTOSOWANIE ALOESU – MEDYCYNA

Oprócz tego, że jest wykorzystywany w kosmetyce będzie również stosowany w medycynie. Przede wszystkim wewnętrznie będzie dotyczył zaparć, gdyż roślina ta doskonale pobudza ruchy perystaltyczne jelit. Aloes wspomaga również leczenie wrzodów żołądka, łagodzi symptomy związane ze schorzeniem, które nazywane jest zespołem jelita drażliwego oraz obniża poziom złego cholesterolu. Aloes to również preparat, który jest stosowany przy leczeniu schorzeń dermatologicznych takich jak oparzenia, owrzodzenia, opuchlizna czy łuszczyca.

Właściwości aloesu

Aloes często będzie także składnikiem past do zębów, szczególnie takich przygotowywanych z myślą o parodontozie. Dodatkowo sok z aloesu wykorzystywany może być do leczenia stanów zapalnych gardła i jamy ustnej. Aloes ma działanie oczyszczające, a więc będzie również pozwalał na usuwanie toksyn z organizmu. Z tego względu stosowany może być w przypadku alergii, ponieważ pozwala na usuwanie ciał obcych, które doprowadzać mogą do pojawienia się uczulenia, dlatego dzięki aloesowi uda się nam pokonać wiele problemów.