Dlaczego warto sięgać po aloes?

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jakie korzyści może nam przynieść aloes, zwykle myślą przede wszystkim o jego właściwościach nawilżających. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro mamy do czynienia z rośliną, która w aż 96 procentach składa się z wody. Nie oznacza to jednak, że po aloes powinny sięgać jedynie osoby zmagające się z problemami ze skórą.

Pozostałe 4 procent to także bogactwo składników, które mogą wpływać korzystnie nie tylko na nasz wygląd, ale i na samo funkcjonowanie naszego organizmu. Oczywiście, kluczem do sukcesu wydaje się w tym kontekście przede wszystkim regularność. Wystarczy jednak, że 50 mililitrów soku będziemy przyjmować raz dziennie, a nasz organizm jedynie na tym zyska. Poprawimy jego ogólną kondycję, a może okazać się również, że zyska na tym nasze samopoczucie.

Korzyści z regularnego spożywania aloesu

Jeśli więc zdecydujemy się na regularne stosowanie soku, możemy liczyć między innymi na to, że nasz organizm zyska dostęp do aminokwasów, w tym również tych, których sam nie jest w stanie wyprodukować, w związku z czym powinny być mu one dostarczane razem z pożywieniem.

Poprawa zdrowia z aloesem

Korzyścią płynącą z picia soku z aloesu jest również dostęp do cukrów, które poprawiają kondycję, w jakiej znajduje się nasz organizm, w tym zwłaszcza układ odpornościowy, oraz do enzymów, bez których nie jest możliwe jego prawidłowego funkcjonowanie.

Właściwości aloesu

Aloes jest też cennym źródłem witamin, substancji mineralnych takich, jak magnez, potas, sód, wapń, miedź oraz chrom i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te ostatnie zasługują na szczególną uwagę. W dużych ilościach znajdują się przede wszystkim w rybach i niektórych nasionach, a przecież mają one działanie przeciwzapalne i wspierają produkcję hormonów tkankowych.

Aloes to także wartościowy dostawca steroli, a więc czynników, które oddziałują pozytywnie na stany zapalne i łagodzą ból oraz antrachinonów o działaniu przeciwbakteryjnym. Można też na niego liczyć, jeśli chcemy, aby nasz organizm był bogaty w biostymulatory przyspieszające te procesy, które odpowiadają zarówno za regenerację, jak i za metabolizm.